sobota, 21 sierpnia 2010

"Moje życie we Francji" Julia Child


O pasji gotowania, tajnikach sztuki kulinarnej, o radości z codzienności, o zapachu domowego ciasta, kolacji zjedzonej z najbliższymi, o życiu...

Julia Child, wraz z mężem, 3 listopada 1948 roku przybyła do Francji. Paul, mąż Julii, został zatrudniony w biurze Służb Informacyjnych Stanów Zjednoczonych przy ambasadzie amerykańskiej w Paryżu. Julia, początkowo miała jedynie towarzyszyć mężowi w jego pracy dyplomatycznej, ale szybko znudziła jej się ta rola. Postanowiła rozwijać swoją pasję kulinarną i zdecydowała się pójść do znanej szkoły gotowania Le Cordon Bleu. W tej największej i najbardziej prestiżowej szkole kulinarnej poznawała świat smaków i zapachów kuchni.

Ta książka to wspomnienie tamtych chwil. Autorka opisuje jak od pierwszego dnia uległa fascynacji Francją, jak zakochała się w kuchni francuskiej - jej smakach, recepturach, historii, rozlicznych odmianach, rygorystycznej dyscyplinie, kreatywności, wspaniałych ludziach, sprzętach. rytuałach. Paryż stał się dla małżonków ukochanym miastem na świecie.

Książkę czyta się jednym tchem i z dużą, dużą przyjemnością!
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...