sobota, 28 września 2013

Szwedzki kucharz

Szwedzki kucharz, jeden z bohaterów Muppetów występujący w programie "The Muppet Show", to już klasyka. Kucharz, występujący w białej czapce mocno naciągniętej na krzaczaste brwi, jest parodią kucharzy gotujących w telewizji. Mamrocze coś pod nosem w swoim własnym niezrozumiałym języku, używa przedziwnych przedmiotów całkowicie innych niż te, które znamy w kuchni i jest zaraz po Zwierzaku moim ulubionym Muppetem. W Smakach i smaczkach nie może go zabraknąć :) 
 
zdjęcie Wikipedia

 
Animatorem tej postaci był Jim Henson, zastąpiony w kolejnych odcinkach przez Billa Barretta. W Szwedzkim kucharzu grają również ręce, które należą do animatora. Jest to jeden z nielicznych Muppetów, który używa prawdziwych dłoni do pracy.


Każdy ma swój sposób przygotowania popcornu. Może być na słodko, słono lub  bardzo pikantnie z dodatkiem papryki lub suszonego imbiru. Niekoniecznie naśladując Szwedzkiego kucharza przygotowałam popcorn polany karmelem. Szybko i słodko. Välsmakande!

Popcorn z karmelem

Składniki:
  • 200 g suszonych ziaren kukurydzy
  • 2 szklanki cukru
  • 2 łyżki masła
  • 3 łyżki oleju
Przygotowanie:
  1. W głębokim garnku rozgrzewamy tłuszcz, kiedy jest gorący wrzucamy ziarna kukurydzy, przykrywamy przykrywką (koniecznie!) i czekamy, aż ziarna przestaną strzelać :)
  2. Na gorącą patelnię wsypujemy cukier, kiedy nabierze płynnej konsystencji dodajemy masło, delikatnie mieszamy uważając, by się nie przypaliło.
  3. Gotowy popcorn przekładamy na talerz i polewamy przygotowanym karmelem. 


Brak komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...