niedziela, 25 kwietnia 2010

Dylematy sklepowej półki

Dzięki miesięcznikowi "Świat kobiety" zostałam zaproszona na warsztaty Nestle, podczas których uczestnicy zgłębiali tajniki zdrowego odżywiania.
W programie warsztatów "Dylematy Sklepowej Półki", prowadzonych przez specjalistów ds. żywienia Nestle Agnieszkę Piskałę i Karolinę Stępniak oraz specjalistę ds. regulacji prawnych Jacka Czarneckiego znalazły się między innymi: złote zasady czytania etykiet Nestle i zasady zdrowego żywienia.

Spotkanie odbyło się w Warszawskiej restauracji Biosfera. Restauracja zadbała o to, żeby uczestnicy spotkania nie byli spragnieni i głodni. Zgodnie z ideą warsztatów, jedzenie było smaczne, przepięknie podane, ale przede wszystkim zdrowe.

Spotkanie rozpoczęła i powitała nas Redaktor naczelna "Świata kobiety" Wanda Biernacka-Conrad. Imprezę prowadziła znana i lubiana pogodynka Omenaa Mensah.Każdy z nas wie, jakie produkty powinniśmy jeść, jakie błędy popełnimy w codziennym odżywianiu i jak powinno wyglądać nasze odżywianie. Tę teorię prawie każdy zna, ale czy stosuje? Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od przedstawienia się i wskazania na swoje błędy dietetyczne. Były to bardzo ciekawe wypowiedzi, wywołujące salwy śmiechu. Śmialiśmy się sami z siebie.
Spotkanie rozpoczęły dwie urocze specjalistki ds. żywienia Nestle Agnieszka Piskała i Karolina Stępniak. Przedstawiły i omówiły w dostępny, ciekawy sposób zasady zdrowego żywienia

10 zasad zdrowego żywienia.
  1. Pij 1,5 l płynów dziennie!
  2. Pamiętaj o pięciu porcjach warzyw i owoców dziennie!
  3. Jedz dużo produktów pełnoziarnistych!
  4. Unikaj tłuszczów zwierzęcych!
  5. Spożywaj w rozsądnych ilościach produkty bogate w cukry proste!
  6. Ogranicz spożycie soli!
  7. Nigdy nie rezygnuj ze śniadania - to najważniejszy posiłek dnia!
  8. Jedz zupy!
  9. Jedz częściej i mniejsze porcje!
  10. Nie rób zakupów, kiedy jesteś głodna!


Druga część spotkania to gra interaktywna "Inteligentne zakupy". Uczestnicy zostali podzieleni na grupy. Każda grupa dostała za zadanie ułożenie diety ze szczególnymi wymaganiami żywieniowymi m. in. dla osób z nadciśnieniem, dla kobiet w ciąży, dla osób z cukrzycą.Ostatnia część warsztatów została poprowadzona przez Jacka Czarneckiego - specjalistę ds. regulacji prawnych. Podczas wykładu poznaliśmy 7 złotych zasad czytania etykiet Nestle.
Z reguły ograniczałam czytanie etykiet do sprawdzania terminu ważności danego produktu. Po wykładzie jestem świadoma swoich praw konsumenckich. Zostałam fanem GDA (Guideline Daily Amount - Wskazane Dzienne Spożycie).

Warsztaty potwierdziły zasadę, że zdrowe odżywianie nie jest trudne. Dziękuję miesięcznikowi "Świat kobiety" za zaproszenie. Spotkanie było bardzo ciekawe, przyjemnie i smaczne. Miałam okazję spróbować zdrowych koktajli, przepysznych sałatek, ciekawie i również smacznie przygotowanych przegryzek.
Wszystkim uczestnikom i organizatorom dziękuję za świetną zabawę.


Ps.
Skanowane biuletyny z 7 złotymi zasadami czytania etykiet pochodzą z Firmy Nestle.
Zdjęcie obok, to skan z gazety "Świat kobiety".
Pozostałe zdjęcia są mojego autorstwa.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...