sobota, 15 czerwca 2013

10.Festiwal Dobrego Smaku - Kawiarnie


Festiwal Dobrego Smaku to również degustacja dobrej kawy i deserów przygotowanych przez konkursowe kawiarnie. Niestety nie dotarłam do wszystkich miejsc. Zdarzyło się, że kawiarnia była już zamknięta lub zabrakło deseru festiwalowego. Tak było w nagrodzonej kawiarni "Zbożowa", gdzie niestety pierwszego dnia konkursu zbrakło deseru. Szkoda! Jednak dla porządku przedstawiam wszystkich uczestników zmagań konkursowych.

W 10-tym Festiwalu Dobrego Smaku wzięło udział 9 kawiarni:
  • Czekolada Retro Cafe - "Jabłecznik na kruchym cieście z cynamonem i bitą śmietaną i kawa". Inspiracją stał się film Andersa Thomasa Jensena "Jabłka Adama".
  • Kawiarnia Zbożowa  - "Waniliowa kiść i kawa firmowa - zbożowa orkiszowa".  Wymarzony świat "Ani z Zielonego Wzgórza". Deser znajdujący się na zdjęciu (na stronach FDS) wyglądał bajecznie. Szkoda, że nie spróbowałam.
  • Klubokawiarnia "Kawalerka" - "Trufle Kangura Pantouf z espresso lub cappuccino"
  • Klubokawiarnia Owoce i Warzywa - "Rzymskie Wakacje i cappuccino" - czyli czarna kawa z mleczną pianką i grenadyną. 
  • Niebostan - klubokawiarnia z antykwariatem - "Panny z Wilka i kawa z niespodzianką"
  • Foto Cafe 102 - "Dolce Vita", czyli tiramisu malinowe i cappuccino. Pierwsza kawiarnia od której rozpoczęłam słodką wędrówkę. Tiramisu było dobre, ale nie podobał mi się sposób podania.

  • Cukiernia A. Blikle - "Wz-ka i czarna kawa". Film "Miś". Warstwy kakaowego ciasta przełożone lekkim kremem były bardzo smaczne, do tego kawa z dużą ilością mleka lub czarna, esencjonalna, świeżo palona.

  • Artystyczna Kawiarnia-Cukiernia "Pani Cupcake" - "Cupcake Sernikowy Brownie w wiśniowym dressingu i kawa cappuccino". Inspiracją deseru był film "Seks w wielkim mieście". Zjadłam, ale nie specjalnie się zachwyciłam.
Mebloteka "YELLOW" - "Poisoned apple & Prince Kissing", zaczarowany świat Królewny Śnieżki i jej krasnoludków

Tu było świetnie! Pomysł, sposób aranżacji i wykonanie. Efekt końcowy, czyli smak i wygląd na szóstkę! Jestem zachwycona tym deserem. "Zatrute jabłuszko i pocałunek księcia" to sorbet cytrynowo-bazyliowy i czarna kawa mleczna z pianką i grenadyną.

Brak komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...