niedziela, 1 lipca 2012

Faceci od kuchni

Nowy film ze sztuką kulinarną w tle, czyli "Faceci od kuchni".  Francusko-hiszpańska komedia "Comme un Chef" z 2012 roku w reżyserii Daniela Cohena.
 
Głównymi bohaterami są: Jacky, kucharz tworzący wyrafinowane dania, perfekcjonista, który nie przyjmuje krytyki, co jest głównym powodem ciągłej zmiany pracy, oraz mistrz kulinarnych przysmaków Alexander, od lat kierujący restauracją otrzymującą w prestiżowym przewodniku Michelina trzy gwiazdki, jeden z najbardziej znanych szefów kuchni we Francji.
Aleksander Lagarde, w tę rolę wcielił się Jean Reno, stracił chęć eksperymentowania w kuchni, a na domiar złego właściciel restauracji postanawia zamienić tradycyjną kuchnię francuską na kuchnię molekularną. Wówczas pojawia się Jacky Bonnot, pełen pomysłów i kreatywności, wielki fan Aleksandra, który zna na pamięć wszystkie potrawy przygotowane przez mistrza. 
Jacky Bonnot (Michaël Youn) to młody Francuz mieszkający ze swoją ciężarną dziewczyną. Po wyrzuceniu z restauracji martwi się o narodziny swojego dziecka i pomimo swojej pasji do haute cuisine postanawia podjąć każdą pracę. Po przyjęciu posady malarza zaprzyjaźnia się z kucharzami zakładu i pomaga im ulepszyć menu. Te ulepszenia w końcu docierają do uszu Alexandre Lagarde, który również znajduje się w niepewnej sytuacji: jako znany szef kuchni restauracji Cargo Lagarde musi ulepszyć całe swoje menu. Jacky początkowo odrzuca ofertę pracy z Alexandre, ponieważ stanowisko to bezpłatny staż, ale po wahaniu przyjmuje. Następnego dnia Jacky i Alexandre zaczynają razem gotować, ale gdy tylko zaczynają, wybredność Jacky'ego i upór Alexandre'a prowadzą do kłótni.
 

Brak komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...