sobota, 21 czerwca 2014

Gourmand World Cookbook Awards 2014

Gourmand Cookbook Awards został założony przez Edouarda Cointreau w 1995 roku. Konkurs jest otwarty dla wydawców z całego Świata. Książki we wszystkich językach, z różnych krajów, walczą o tytuł tych najlepszych. Gourmand Awards, to globalne święto książek kulinarnych, ich autorów, wydawnictw oraz programów telewizyjnych i magazynów tematycznych o napojach i winach. W 2013 roku do konkursu zgłoszono kilkanaście tysięcy książek ze 187 krajów świata.

 
Konkurs podzielony jest na 102 kategorie: 74 dotyczy książek kulinarnych, 25 książek wino/drink i 3 kategorie TV. Gratulacje dla Jurorów, którym udało się wyłowić najlepsze książki wydane w 2013 roku, a zadanie było niełatwe. Książki kucharskie to nie tylko menu, ale dzieła reprezentujące historię i kulturę różnych narodów.

Dla zainteresowanych na końcu postu znajduje się link do nagrodzonych pozycji. Ja zwrócę uwagę na dwie z nich:
     
Kategoria B - Best Publishers 
      
B14 - Digital: Cookbooks
POLAND - Cooklet
  Digital Cookbook 
(Platform)
Pierwsza w Polsce społecznościowa aplikacja kulinarna zajęła najwyższe 1 miejsce w kategorii Best Publishers - Najlepsi Wydawcy, w grupie: Cyfrowe Książki Kulinarne.


Kategoria C - World Cuisine

C11 - Japanese
POLAND - "Japońskie słodycze"
 Magdalena Tomaszewska-Bolałek 
(HANAMI)

Gourmand World Cookbook Awards za 2013 rok w kategorii kuchnia japońska zdobyła książka "Japońskie słodycze" Magdaleny Tomaszewskiej-Bolałek. Warto podkreślić, że jest to pierwsza główna nagroda dla polskiej książki w historii konkursu.
Smaki i smaczki miały przyjemność przeczytać książkę i absolutnie podpisują się pod decyzją Jurorów. Informacje o książce 


Tegoroczna gala finałowa odbyła się w południowej części Pekinu - Daxing, podczas Beijing World Cookbook Fair w dniu 20 maja 2014 r.  

Szczegółową listę nagrodzonych znajdziesz na stronie organizatora tutaj

Brak komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...