wtorek, 24 maja 2011

"Gotuj z Julią" - Julia Child


"Gotuj z Julią", czyli niezbędne przepisy i porady mistrzyni kuchni Julii Child. Książka ma za zadanie udzielić krótkich, szybkich odpowiedzi na wiele pytań potrzebnych do nauki gotowania i rozwiązywania kulinarnych problemów.
Ta książka jest owocem czterdziestu lat wspaniałej współpracy między Julią Child, a kolegami po fachu i przyjaciółmi. Jest to mini Aide-mémoire (pomoc dla pamięci). Informacje w tej książce zostały ułożone w kategoriach, takich jak zupy, sałatki i dressingi, warzywa, mięso, drób itd.

Ważne wskazówki Julii Child:
  • Gdy opanujesz technikę, właściwie nie musisz zaglądać do przepisów.
  • Doskonałość smaku tkwi wyłącznie w jakości użytych składników.
  • Miło, kiedy z kuchni rozchodzi się zapach domowych zup. Zupy potrafią być tak bogate w smaku, naturalne i świeże, że stanowią świetną odpowiedź na dręczące pytanie: "Co podać najpierw?"
  • Doskonały sos winegret jest tak prosty do przyrządzenia, że nie ma najmniejszego powodu, aby korzystać z gotowych dressingów.

Rad i wskazówek jest w tej książce dużo, dużo więcej. Każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. Jest kilka podstawowych przepisów, z których korzysta się podczas wypieku wszystkich rodzajów pieczywa. Są więc przepisy na bułki francuskie, pizze, bagietki, okrągły wiejski bochen, biały chleb tostowy i pieczywo drożdżowe. Jest smakowity rozdział poświęcony ciastom i ciasteczkom. Możemy więc przygotować biszkopt genueński, ciasto migdałowe, tort orzechowy, tort bezowy czy "kocie języczki".

Brak komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...