poniedziałek, 29 października 2012

My Supper Club - spotkanie pierwsze

Coraz bardziej popularnym sposobem spędzenia wolnego czasu są pojawiające się kluby kolacyjne. Do takiego klubu gospodarz spotkania zaprasza osoby, które wcześniej się nie znały. Kolacje ogłaszane są drogą internetową, na forach i portalach społecznościowych. Zapraszani są miłośnicy gotowania, entuzjaści, którzy mają wspólną pasję poznawania nowych smaków, podzielenia się swoją wiedzą i wymianą poglądów z ludźmi o podobnych zainteresowaniach. Kluby kolacyjne odbywają się w domach, podczas których goście i gospodarz imprezy wspólnie gotują.
Postanowiłam stworzyć taki jednodniowy klub, ale gotowanie w domu zamieniłam na wspólne gotowanie w Freestyle Cooking by Kamil Bednarek. Wraz z Kamilem, szefem, właścicielem i kucharzem w jednej osobie, zorganizowaliśmy pierwsze spotkanie kolacyjne - Supper Club. Kamil wraz z Karolem odpowiedzialni byli za menu i przygotowanie potraw. Ja zapraszałam gości i czuwałam, aby każdy dobrze się czuł.


Wśród zaproszonych gości nie mogło zabraknąć Basi, głównej organizatorki i pomysłodawczyni najważniejszego festiwalu kulinarnego w Łodzi - Festiwalu Dobrego Smaku. Więcej o festiwalu można przeczytać tutaj.  Była również Agnieszka, dziennikarka, dzięki której wiem o wszystkich nowościach związanych ze sztuką kulinarną :) Była Asia (Biedronka w kuchni), bez której nie powstałby Supper Club. Asiu, dziękuję za wsparcie i pomoc. No i oczywiście byli świetni blogerzy kulinarni: Marta i Paulina, światowe dziewczyny, które dopiero co wróciły z Maroka z podróży kulinarnej, Joasia (Łasuch w kuchni), Justyna (in cooking we trust) i Damian (żyć, aby jeść), z którym często kucharzymy na różnych warsztatach.

 Przygotowane przez Kamila dania:
  • Tatar z mazurskiego pstrąga podanego na opieńkach - opieńki pokrojone w paski, podsmażone na maśle z dodatkiem tymianku i odrobiny czosnku ze szczyptą czarnej soli. Pstrąg wędzony na ciepło z owocami kaparów ze świeżym majerankiem i owocem granatu.

  • Policzki wołowe na wędzonych ziemniakach z wiśniami i pianą chrzanową - mięso duszone w wywarze wołowym z pianą o smaku chrzanu z ziemniakami Rico i cynamonowymi wiśniami.

  • Rajskie jabłka w białej czekoladzie - rajskie jabłka maczane w białej czekoladzie na kleksie z czarnej czekolady Calebout i z espumą gruszkową.

A później degustacja i niekończące się rozmowy :)


Dziękuję Wszystkim za wspaniały wieczór. Do następnego spotkania!

5 komentarzy:

Biedronka pisze...

Pomysł z Supper Club był świetny! Bawiłam się pysznie i już nie mogę doczekać się następnego spotkania :)

Damian pisze...

Wspaniały wieczór :) Dzięki Asia za zorganizowanie :)

Damian pisze...

:)

Fuchsia pisze...

Dziękuję za zorganizowanie wieczoru i za zaproszenie :)

pees pisze...

chcę jeszcze raz!:)
POWTÓRZMY SPOTKANIE W GRUDNIU!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...