poniedziałek, 8 października 2012

"Masz Gulasz" Bistro Magdy Gessler

Znana restauratorka, Magda Gessler, zaprasza do kolejnej swojej restauracji. "Masz Gulasz" to niewielkie bistro, które mogę zaliczyć do jednych ze smaczniejszych,  a także do moich ulubionych miejsc w Warszawie.
Pierwsza moja ocena, to oryginalny, niebanalny wystrój wnętrza. Na półkach widać słoiki i weki wypełnione różnymi kaszami i smakowitymi przetworami. Jest ciekawie zaaranżowany bar, na ścianach i lampach umieszczono rysunki znanych postaci. Cechą wspólną wszystkich obrazów jest rysunek ostrej, czerwonej papryki. Ten motyw pojawia się również na barze. Ciepłe kolory i jasna przestrzeń sprawia, że ja czuję się tu dobrze.

 
Na półkach na ścianie wywieszone są wina, jest ich niezły wybór.
Specjalnością bistra "Masz Gulsz" są gulasze, czyli potrawy z jednego garnka. Do tej pory wiedziałam o gulaszu przede wszystkim to, że jest to węgierska potrawa narodowa składająca się z mięsa, cebuli i papryki. Zasadniczo różniły się gulasze rodzajem mięsa. Raz była to wołowina, cielęcina, baranina, innym razem kurczak, dzik lub królik. Każda próba dodania kolejnych składników zamieniała gulasz na leczo lub inną potrawę jednogarnkową. 

 W warszawskim bistro Magda Gessler proponuje ponad trzydzieści rodzajów gulaszy, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Są gulasze mięsne i warzywne. Wśród tych ostatnich można spróbować pisto, czyli hiszpańską potrawę z regionu Murcji. Przyrządza się ją z pomidorami, cebulą, bakłażanem, cukinią, zieloną i czerwoną papryką i oliwą z oliwek. Gotową potrawę podaje się  z sadzonym jajkiem i chlebem. W "Masz Gulasz" do gulaszu serwowana jest kasza. Kasza gryczana (moja ulubiona), wiejska, pęczak, jaglana, perłowa oraz kuskus. O dobroczynnych właściwościach kaszy nie będę już wspominać. Jeśli ktoś nie jest przekonany do kasz, to może zamówić ryż: biały, brązowy lub dziki.


Jedno jest pewne: bistro "Masz Gulasz" trzeba odwiedzić, aby samemu ocenić smak proponowanych dań i koniecznie zobaczyć galerię rysunków, które tworzą przytulne i klimatyczne miejsce.


Brak komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...