czwartek, 16 czerwca 2011

VIII edycja Festiwalu Dobrego Smaku

Rozpoczęła się VIII edycja Festiwalu Dobrego Smaku.
Co czeka łodzian podczas trwania festiwalu?
Pokazy mistrzów kuchni, święto kawy, smaki kuchni regionu łódzkiego oraz potrawy z różnych stron świata. W oznaczonych łódzkich lokalach czeka na wszystkich smakoszy prawdziwa uczta.

Tegoroczny festiwal pod nazwą "Skrzydełko czy nóżka?" zapowiada się bardzo smakowicie. Do udziału w konkursie zgłosiło się 16 restauracji.
Sama nazwa potrawy już pozytywnie wpływa na nasze zmysły, więc nie odmawiam sobie przyjemności i prezentuje kilka z nich:
  • Skrzydełka po meksykańsku w sezamie i pilawem z ryżu,
  • Udko kurczaka faszerowane mozzarellą i suszonymi pomidorami, na ryżu basmati, z pesto pietruszkowym i świeżymi truskawkami,
  • Perliczka z gruszką szafranową w sosie żurawinowym,
  • Polędwiczki z kurcząt w sosie winogronowo-ostrym z makaronem pokrzywowym,
  • Rolada z nóżki kurczaka otulona musem drobiowo-podgrzybkowym, podana na marmoladzie z cykorii i piance czosnkowej, w asyście sakiewki z ciasta filo z sosem roquefort,
  • Roladki z udka kurczaka faszerowane szpinakiem, pastą truflową i pomidorkiem secchi, podane z sosem szafranowo-krewetkowym,
  • Kurcze szynką otulone na melonowej polanie z nutką pikanterii,
  • Wspomnienie z Lazurowego Wybrzeża.
Wśród gości, odwiedzających zgłoszone do konkursu lokale, znajdą się członkowie anonimowego jury, które oceni smak potrawy, pomysłowość i jakość obsługi.
Spacerując szlakiem festiwalowych restauracji, warto będzie zatrzymać się choć przez chwilę w kawiarniach. W wybranych lokalach będzie można napić się aromatycznej kawy. Festiwal Dobrego Smaku połączył się z Festiwalem Kawy. Przygotowane kawy będą również oceniane przez jury.
Inne atrakcje związane z festiwalem, to utworzona na rynku Manufaktury strefa zakupów kulinarnych, pokazy mistrzów kulinarnych, kulinarna gra miejska oraz Szkoła Dobrego Smaku.

Brak komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...