poniedziałek, 13 kwietnia 2015

Kolacja w kontekście - "W formacie 35mm"

Miejsce akcji: wnętrza Pałacu Karola Scheiblera, czyli Muzeum Kinematografii
Temat przewodni: Kolacja "W formacje 35mm"

W rolach głównych:
  • Pomysłodawczynie: Ania, Emilia i Marysia
  • Przewodnicy muzeum: Krzysztof i Piotr 
  • zaproszeni goście. 

 Oprawa muzyczna: Marcin - wiolonczela i Łukasz - akordeon


 Menu "W formacie 35mm" przygotowali kucharze Artur Sejpt i Łukasz Goliński.


1. Przystawka
Duo quiche - ciasto francuskie w dwóch odsłonach smakowych na sałacie sezonowej. 

Quiche, to rodzaj wypieku w formie placka przygotowanego z ciasta kruchego (na kolacji było to ciasto francuskie) i nadzienia mięsnego lub warzywnego, zalanego jajeczno-śmietanową masą. Serwowane quiche były smaczne i ciekawie podane. Dwa różne smaki. Moim faworytem był quiche z boczkiem, szynką i serem. Smak podobny do placka lotaryńskiego, tradycyjnego dania z regionu Lotaryngii, z Francji. Pyszny szafranowy sos i zestaw sezonowych sałat.

Quiche lorraine
Duo quiche
2. Zupa
Krem z pieczonych buraków podany z kozim serem. 

Krem niezwykle aromatyczny. Dzięki pieczonym burakom zupa zachowała swój piękny kolor. Na jej tle biały plaster koziego sera.

 

3.  Danie główne
Grillowany filet z  kurczaka marynowany w ziołach z karmelizowanym jabłkiem, burakiem i z dodatkiem słodkich ziemniaków.

Warzywa zdominowały  kurczaka, który właściwie nie miał smaku. To one robiły za gwiazdę w tym daniu. Przygotowane tak, że nie straciły ani tekstury, ani koloru, ale przede wszystkim były bardzo smaczne.

 

4. Deser
Serowo-orzechowy Crème brûlée. 

Oryginalny deser przygotowany jest na bazie kremu z jaj, śmietany i cukru. Udekorowany przypalonym karmelem, który tworzy na powierzchni charakterystyczną skorupkę. Podawany jest zwykle schłodzony w małych naczyniach, a twardą skorupkę karmelową rozbija się łyżeczką. Kucharze dodali od siebie ser i orzechy.

Crème brûlée
Serowo-orzechowy Crème brûlée

Kolacja w kontekście zakończyła się sukcesem. Gratuluję po raz kolejny organizatorką. Jestem pod wrażeniem ich pomysłowości i pracowitości. Już czekam na kolejne spotkanie. Dziękuję za zaproszenie.

Happy end :)

Brak komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...