środa, 5 września 2012

Antico Caffè Greco - Rzym

Kawiarnia, popularnie nazwana Caffè Greco, została założona w 1760 roku przez Greka Nicola della Maddalena. Jedna z najstarszych kawiarni w Rzymie mieści się na Via dei Condotti 86, w pobliżu Schodów Hiszpańskich. To jedna z najbardziej odwiedzanych ulic, na której znajdują się eksluzywne butiki znanych marek m.in.: Versace, Armani, Dolce&Gabbana, Valentino.


W XVIII wieku kawiarnia była ulubionym miejscem spotkań artystów z różnych krajów oraz śmietanki towarzyskiej Rzymu. Na przestrzeni lat w Caffè Greco można było spotkać pisarzy: Bayrona, Goethego, Stendhala, Mickiewicza i Słowackiego. Bywali kompozytorzy: Liszt, Wagner, Bizet, Mendelssohn. Gośćmi kawiarni byli też Casanova, oraz król Ludwik Bawarski.


W zabytkowym wnętrzu znajdują się liczne pamiątki i wizerunki sławnych bywalców kawiarni. Jest kącik poświęcony Czesławowi Miłoszowi.
 
 

W kawiarni można spróbować smaczne kanapki, delikatne ciasta i ciasteczka. Same pyszności!
 
 

Koniecznie kawa, która dla Włochów jest ważniejsza niż wino. Wybór kaw jest bardzo duży. Espresso, mocna, czarna kawa na każdą porę dnia. Caffèlatte, łagodniejsza kawa z dodatkiem dużej ilości mleka. Cappuccino, kawa pita na śniadanie lub wczesnym popołudniem. Można też zamówić Caffè americano lub Irish coffee.


Brak komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...